Anttolan koulu

Koulu sijaitsee Anttolan vireällä kylällä, Savonlinnan keskustan ja Kerimäen kirkonkylän puolivälissä, valtatie 14:n tuntumassa.

 

 

 

 

 

Marras-joulukuun tapahtumia 2018

6.lk:n yrityskyläpäivä ke 14.11. 1.-3.lk:n Tanhuvaarapäivä ti 27.11. 4.-6.lk:n Tanhuvaarapäivä pe 30.11. Itsenäisyyspäivän hetki ke 5.12. Lucia-päivän esitys to 13.12. koululaisille [...]

Jatka lukemista

Koulun säännöt

Säännöt Anttolan koulun säännöt 1. TAVOITTEET Säännöillä: Luodaan edellytykset koulutyön onnistumiselle. Varmistetaan koulutyö rauhallinen sujuminen ja kouluyhteisöön kuuluvien viihtyvyys ja [...]

Jatka lukemista

Henkilökunta

 

REHTORI MARI MAKKONEN 044 417 51 60

 

Opettajahuoneen lankapuhelin 044 417 5164

Erityisopettaja 044 4175094

Iltapäiväkerho 044 4175064

 

Opetushenkilöstö:

Mari Makkonen, luokanopettaja 3.lk, rehtori mari.makkonen@savonlinna.fi

puhelin 044 417 5160

Erja Kilpeläinen, luokanopettaja 5.-6.lk, vararehtori erja.kilpelainen@savonlinna.fi

Minna Kähkönen, luokanopettaja 1.lk minna.kahkonen@savonlinna.fi

Anu Pitkänen, luokanopettaja 4.lk, anu.pitkanen@savonlinna.fi

Minna Poikonen, tuntiopettaja 2.lk, minna.poikonen@savonlinna.fi

Kirsi Huopainen, laaja-alainen erityisopettaja kirsi.huopainen@savonlinna.fi

puhelin 044 417 5094

 

Muu henkilökunta:

Anna-Kaisa Pulkkinen,  terveydenhoitaja 044 4172346

Tarja Niskanen, koulutyöntukihenkilö 044 417 23 67

Miika Väisänen, koulupsykologi 044 417 4211

Marina Sinkkonen, koulunkäynninohjaaja, iltapäiväkerhon ohjaaja, marina.sinkkonen@savonlinna.fi

Janne Hirvonen, koulunkäynninohjaaja, iltapäiväkerhon ohjaaja , janne.hirvonen@savonlinna.fi

Taru Niemi, koulunkäynninohjaaja, taru.niemi@savonlinna.fi

Arja Vatanen, keittäjä – siistijä arja.vatanen@savonlinna.fi

Huolto 044 417 5085