Henkilökunta

Koulunjohtaja 044 417 51 60

 

Opettajahuone 044 417 5164

Erityisopettaja 044 4175094

Iltapäiväkerho 044 4175064

 

Opetushenkilöstö:


Erja Kilpeläinen, koulunjohtaja, luokanopettaja 2.lk

erja.kilpelainen@savonlinna.fi puhelin 044 417 5160

 

Anu Pitkänen, varajohtaja, luokanopettaja 3.lk

anu.pitkanen@savonlinna.fi


Minna Poikonen, tuntiopettaja 4.-5.lk,

minna.poikonen@savonlinna.fi


Minna Kähkönen,  luokanopettaja 1.lk

minna.kahkonen@savonlinna.fi


Saara Nissinen, luokanopettaja 6.lk

saara.nissinen@savonlinna.fi



Kirsi Huopainen, laaja-alainen erityisopettaja

kirsi.huopainen@savonlinna.fi ,puhelin 044 417 5094

 

Muu henkilökunta:

Jonna Pelkonen, terveydenhoitaja 044 4173966

Niina Pietikäinen, koulukuraattori 050 475 4096


Marina Sinkkonen, koulunkäynninohjaaja, iltapäivätoiminnan ohjaaja,

marina.sinkkonen@savonlinna.fi


Arja Pitko, koulunkäynninohjaaja,

arja.pitko@savonlinna.fi


Elisa Kiuru, koulunkäynninohjaaja, iltapäivätoiminnan ohjaaja

elisa.kiuru@savonlinna.fi


Huolto 044 417 5085